„Túžila som spútať všetko krásne, čo som videla, a nakoniec bola moja túžba uspokojená.“
~ Julia Margaret Cameron ~


Pamätám si ten moment veľmi zreteľne – chvíľu, keď som po prvý raz držala v rukách fotografiu, vlastnoručne vyvolanú v tmavej komore. Cítila som vzrušenie a radosť.

Stalo sa to počas môjho štúdia na vysokej škole. Odvtedy som vo fotografickej komore trávila sama celé hodiny a dni. Premýšľala som, či moje prvotné nadšenie postupne nevyprchá, no zvyšok času na vysokej škole sa práve fotografia stala mojím hlavným vyjadrovacím médiom a venovala som jej napokon i svoju diplomovú prácu. Odvtedy prešlo už 14 rokov a fotografovanie sa postupne stalo mojím živobytím.

Dnes už žiaľ tmavú komoru nemám. Ale radosť z vytlačených fotografií si môžem dopriať aj tak – vďaka CEWE fotografiám a fotoobrazom. Ich objednanie je omnoho jednoduchšie ako práca s vývojkou a ustaľovačom 🙂

Na kurzoch fotografovania Vám poradíme s tlačou fotografií.

Okrem môjho obľúbeného matného fotopapiera som už vyskúšala aj tlač na penovú platňu, ktorá sa perfektne hodí, ak chcete obrazy vystaviť bez rámu. Má jemný matný povrch, ktorý je veľmi všestranný, čo sa týka námetov. Podobný charakter má tlač na hliníkovej platni, ktorú som si vybrala pre extravagantný portrét nasvietený farebnými svetlami. Kovový lesk platne zvýraznil trblietavé oblečenie a pozadie na fotografii.

Veľmi milo ma prekvapila jemná štruktúra fotografie na plátno – čiernobielemu glamour portrétu dodala plastický efekt.

Na kurzoch fotografovania Vám poradíme s tlačou fotografií.

Pre fotku mladej rodinky som vybrala tlač na drevo – brala som to ako experiment a bola som veľmi zvedavá, ako sa budú na tomto materiáli správať jemné detaily vo fotografii. Každá z tvárí je však perfektne prekreslená. Myslím, že drevo sa hodí práve na rodinné či svadobné motívy, ktoré dýchajú teplom alebo sú trochu vintage.

Na kurzoch fotografovania Vám poradíme s tlačou fotografií.

Pre vážne, elegantné alebo monumentálne námety, ktoré majú pôsobiť luxusne, by som určite vybrala Gallery Print. Fotografia pod akrylátovým sklom má zvláštny lesk a hĺbku.

Obrazové rámy taktiež pôsobia veľmi luxusne, zvlášť ak ich doplníte paspartou. 

Na kurzoch fotografovania Vám poradíme s tlačou fotografií.

Ktorýkoľvek materiál si pre svoje fotoobrazy vyberiete, výsledok tlače od CEWE Vás určite poteší. Prezeranie fotografií na webe alebo Instagrame je jedna vec, ale nič sa nevyrovná pocitu, keď ich skutočne držíte v rukách. Vtedy Vaše fotografie a príbehy na nich zrazu ožijú <3

Účastníci našich kurzov fotografovania získavajú kupón so ZĽAVOU 20% na tlač všetkých druhov CEWE fotoobrazov.