ZAČIATOČNÍCI

Túžite po krajších fotkách? Odpútajte sa konečne od automatiky a naučte sa fotografovať! Základné nastavenia fotoaparátu, práca v manuálnom režime a v poloautomatických režimoch – to všetko si osvojíte na našich fotografických kurzoch určených pre začiatočníkov. Pomocou expozičného trojuholníka čas – clona – ISO sa naučíte tvoriť kvalitné fotografie, po akých ste vždy túžili.

Okrem toho Vám ukážeme, ako vnímať svetlo a kreatívne ho využívať pri fotografovaní. Zoznámite sa tiež so základnými pravidlami kompozície. Okrem perfektného zvládnutia techniky a svetla je práve kompozícia základným kameňom, na ktorom stojí naozaj dobrá fotografia. Či už sa venujete portrétom, krajine, architektúre alebo fotíte produktovky, je dôležité poznať kompozičné pravidlá, vďaka ktorým budú mať Vaše fotky úspech.

Všetko si prakticky vyskúšate na jednoduchých fotografických cvičeniach. Na kurz môžete prísť s digitálnou alebo filmovou zrkadlovkou alebo s akýmkoľvek iným fotoaparátom, ktorý umožňuje manuálne nastavenia.

Všetky tri fotokurzy pre začiatočníkov sú akreditované Ministerstvom školstva SR, číslo akreditácie: 3850/2023/100/1 ako modul Práca s digitálnym fotoaparátom, svetlo a kompozícia vo fotografii.

Zobrazuje sa všetkych 10 výsledkov

Široká ponuka kurzov pre začiatočníkov i pokročilých

Či už ste úplný začiatočník, nadšený hobby fotograf alebo perspektívny profesionál, ktorý by sa chcel fotografovaním živiť, sme tu pre Vás! Naučíme Vás ovládať zrkadlovku, mirrorless alebo iný fotoaparát a vyťažiť z neho maximum. Ponúkame kurzy zamerané na fotografovanie s bleskom i na prácu v ateliéri. Okrem fotografovania sa u nás naučíte aj grafickú úpravu a retuš fotografií v Adobe Lightroom a Photoshop. Na svoje si prídu aj nadšenci fotografovania mobilom. Osem našich kurzov je akreditovaných Ministerstvom školstva SR, číslo akreditácie: 3850/2023/100/1